Patentli Yeni Jenerasyon Radyofrekans ile Güncel Teknoloji Ultrasonun

Mükemmel Birleşimi

BTL logo
Exilis Elite

Exilis Elite Sistemi, Yeni Jenerasyon Radyofrekans ile Güncel Teknoloji Ultrasonun birleşimi ile oluşan bir cihazdır. Exilis Elite, non-invaziv olarak cildin üst katmanlarını etkilemeden alt katmanlarında güvenli sıcaklık alanı oluşturur.

Cilt altındaki kontrollü ve güvenli oluşturulan termal hasar ile yağ hücrelerinin hacimleri daralmaktadır ve buna bağlı olarak bölgesel zayıflama yapılır farklı bir işlevi ise yine aynı kontrollü termal hasar ile farklı ısılarda sıkılaşma ve kırışıklıkların giderilmesi sağlamaktadır.

Exilis Elite ile Bölgesel İncelme ve Sıkılaşma İşlemi

Exilis Elite Sistemi ile vücut uygulamarlında, odaklaştırılmış ultrason enerjisi ile dual radyofrekans enerjisi aynı anda ve birlikte yani eş zamanlı olarak yağ dokusuna gönderilmektedir. Exilis Elite “Tümleşik Enerji Akış Kontrol Sistemi” (Embedded Energy Flow Control System) (EFC) düzenli enerji dağılımı sağlayarak tedavinin hızlı ve etkin olmasına yardımcı olur. Termal kameralar ile cilt yüzeyinde görüntülenen ve ölçülen enerjininin ters orantılı olarak ısıyı homojen şekilde verdiği gözlemlenebilmektedir.

Patentli Vücut başlığında uygulama esnasında hasta konforunu ve aynı anda güvenliği sağlamak için özel tasarlanmış cilt ısı sensörü bulunmaktadır. Isı kontrol ünitesi, hasta ile temas edildiğinde uygulama alanının homojen şekilde ve güvenli olarak ısınmasını sağlamak için sıcaklığı (39,5 – 42,5 ºC) derecelerde sabitletmektedir. Ayrıca başlıkta bulunan “3 Zamanlı Kontak Soğutma” (3TCC) öncesinde, esnasında ve sonrasında cilde temas ederek cilt yüzeyinin soğutulmasını ve yapısının korunmasını sağlamaktadır. Ayrıca başlık ayarlanabilir soğutma değerleri ile farklı derinliklerde güvenli işlem yapmızada olanak sağlamaktadır.

Bölgesel zayıflamanın yanı sıra yeni jenerasyon radyo frekans ve güncel ultrason teknolojisi ile homojen oluşturulmuş termal hasarın fibrotik matriks yağ yapılarının açılmasına etkisi olduğundan selülitte de gözle görülür etki sağlanmaktadır. Diğer zayıflama yöntemleriyle cevap almanın güç olduğu kollar, sırt, yan bölgeler ve diz üstü gibi bölgelerde oldukça hızlı ve olumlu sonuçlar sağlamaktadır.

Exilis Elite ile Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe İşlemi

Yüz ve Boyun bölgesi için özel olarak tasarlanmış başlık ile önceki sistemlerden daha konforlu ve güvenli bir uygulama temin etmektedir. Piyasada bulunan cihazlara ek olarak tüm yüz bölgesinde uygulama yapılabilmektedir. (EFC) kontrol sistemi ile enerjinin ısıya dönüşümü homojen ve güvenli olarak yapılmaktadır. Böylece istenilmeyen yan etkilere yol açmamaktadır. Uygulama ağrısız ve günlük yaşamı etkilemeyecek şekilde uygulama sonrası yan etkisi bulunmamaktadır.

Bunlara ek olarak;

Exilis Elite Sistemi Amerika Sağlık Örgütü (FDA) tarafından özel olarak “Kırışıklık Tedavisi” adı altında K092191 numarası ile

(non-invasive treatment of wrinkles and rhytids) onayını almıştır.

Exilis Elite sistemi Amerika Sağlık Örgütü (FDA) tarafından kliniksel olarak test edilmiş sağlığa zararlı olmadığı gibi yapılan çalışmalarda iç organlara herhangi bir yan etkisi olmadığı belirtilmiştir. Yapmış olduğu işlemler için onayları bulunmaktadır.

Üniversite hastanelerinde kliniksel çalışma cihazı olarakda kullanılan doktor kullanımına uygun medikal bir cihazdır aynı zamanda Amerika ve Avrupa ve Asyada birçok ünlünün tercih ettiği son teknoloji Bölgesel incelme, zayıflama ve kırışıklık giderme cihazıdır.