Yeni Exilis Elite

Eş Zamanlı (Fokuslu Radyofrekans + Ultrason )

fokuslu ultrason & radyofrekans

Yeni Exilis Elite (fokuslu ultrason & radyofrekans)

Yeni Exilis Elite, yağ hücrelerinin hacimlerinin ultrason ve radyofrekans dalgaları ile azaltılması yoluyla bölgesel zayıflamayı ve cildin sıkılaştırılmasını hedefleyen non-invaziv bir tedaviyi kapsamaktadır.

Yeni Exilis Elite, ultrasonun mekanik enerjisi ile radyofrekans enerjisi aynı anda ve birlikte yağ dokusuna gönderilmektedir. Bu enerjinin hedeflenen derinlikteki yağ kitlesine ulaşmasını ve bu yağ dokusunun ısıtılmasını sağlayan özel bir başlık kullanılmaktadır. Başlığın üzerinde, hastanın cilt yüzeyinde oluşması istenilen sıcaklığın (39,5 – 42,5 ºC) sürekli olarak ölçülmesini ve bu aralıkta tutulmasını sağlayan bir termometre bulunmaktadır. İstenilen sıcaklık değerlerinin dışına çıkılmaması için ultrason ve radyofrekans enerji çıkışı kontrol ünitesi bulunmaktadır.Bu sayede sistem son derece güvenlidir. Ayrıca başlıkta bulunan bir soğutucu da cilde temas ederek cilt yüzeyinin soğutulmasını ve yapısının korunmasını sağlar. Ultrasonun mekanik enerjisi ile radyofrekans enerjisi beraber yağ hücrelerinin hacminin azalmasına ve cilt dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır.

Bölgesel zayıflamanın yanı sıra fibrotik matriks yağ yapılarının açılmasına etkisi olduğundan selülitte de etkilidir. Diğer zayıflama yöntemleriyle cevap almanın güç olduğu kollar, sırt yan bölgeler ve diz üstü gibi bölgelerde oldukça hızlı ve olumlu sonuçlar sağlamaktadır.

Tümleşik Enerji Akış Kontrol Sistemi (Embedded Energy Flow Control System) (EFC) düzenli enerji dağılımı sağlayarak tedavinin hızlı ve etkin olmasına yardımcı olur. Klinik olarak test edilmiştir. Yapılan çalışmalarda iç organlara herhangi bir yan etkisi olmadığı belirtilmiştir.

Ultrasonun mekanik enerjisi ile radyofrekans enerjisi derin yağ tabakalarını hedeflerken, yüzeydeki soğutucu da cilt sıcaklığını düzenler ve yapısını korur.

Ultrasonun mekanik enerjisi fibrotik matriks yağ yapılarını açmaya yardım eder. Böylece yağ hücreleri tedaviye hazır hale gelir.Radyofrekans enerjisi de derin dokuları ısıtarak metabolik aktivite başlatır ve yağ hücrelerinin hacmi azalır.

GÜVENLİMİDİR?

Patentli Vücut başlığında uygulama esnasında hasta konforunu ve aynı anda güvenliği sağlamak için özel tasarlanmış cilt ısı sensörü bulunmaktadır. Isı kontrol ünitesi, hasta ile temas edildiğinde uygulama alanının homojen şekilde ve güvenli olarak ısınmasını sağlamak için sıcaklığı (39,5 – 42,5 ºC) derecelerde sabitletmektedir. Ayrıca başlıkta bulunan “3 Zamanlı Kontak Soğutma” (3TCC) öncesinde, esnasında ve sonrasında cilde temas ederek cilt yüzeyinin soğutulmasını ve yapısının korunmasını sağlamaktadır. Ayrıca başlık ayarlanabilir soğutma değerleri ile farklı derinliklerde güvenli işlem yapmızada olanak sağlamaktadır.

BAŞARI ORANI NEDİR?

Yeni Exilis Elite ile 200.000 den fazla uygulama yapılmış ve Amerikada En iyi zayıflama cihazı ve En iyi kırışıklık giderme cihazı ödülleri almıştır. Aynı zamanda çeşitli doktor sitelerinde memnuniyet oranları bağımsız olarak verilmiş ve %80 ile ifade edilmiştir.

Exilis_The Face_The Body_award(1)Aynı zamanda FDA (Amerika Sağlık Örgütü) tarafından “Kırışıklık Giderme” ve “Yağ Azaltma” yaptığına dair onayları bulunmaktadır.

Bkz: 510K FDA K092191

AĞRILIMIDIR?

Uygulama esnasında sadece sıcaklık hissiyatı vardır. Yüz bölgesinde rahatlatıcı bir sıcaklık hissederken vücut bölgesi daha fazla ısınmaktadır. Ancak özel termometresi ile uygulama anında ısı gözlemlenir ve soğutucu olduğu için ısı rahatsızlık vermez. Aksine uygulama bittikten sonra ısı 4-5 saat daha içeride hissedilmektedir. Bu da işlemin başarısını anlatmaya yetmektedir.

KAÇ SEANS GEREKLİDİR VE SEANS ARALIĞI NEDİR?

4-6 seans yeterlidir. Seans aralığı 7-14 gündür.

UYGULAMA KİMLERE YAPILAMAZ VEYA RİSKLİDİR:

 • Uygulama öncesi, karaciğer ve böbrek fonksiyon testlerinin yapılması tavsiye edilmektedir.
 • Hamilelik şüphesi olan kişiler ve hamilelere uygulama yapılamaz.
 • Damar tıkanıklığı, Lymphatik sistem dolaşım bozukluğu olan kişilere uygulama yapılamaz.
 • Kanser hastaları, radyo terapi ve kemoterapi alan kişilere uygulama yapılamaz.
 • Yakın dönemde, verem hastalığı geçiren kişilere uygulama yapılamaz.
 • Karaciğer ve böbrek fonksiyon bozukluğu olan kişilere uygulama yapılamaz.
 • Kalp pili olan hastalara uygulama yapılamaz.
 • Epilepsi – Sara hastalarına uygulama yapılamaz.
 • Uygulama alanında metal protez (kalça protezi), implant, plaka, çivi, vida vb. bulunan kişilere uygulama yapılamaz.
 • Akut enfeksiyon durumlarında, uygulama yapılamaz.

UYGULAMANIN TAVSİYE EDİLMEDİĞİ VEYA YETERLİ SONUÇLARIN ALINAMADIĞI DURUMLAR:

 • Emziren annelere emzirme döneminde uygulama yapılması tavsiye edilmemektedir. Hormonel dengenin oturması için emzirme döneminin üzerinden 6 aylık bir sürecin geçmesi tavsiye edilmektedir.
 • PCOS sendromu (Polikistik Over Sendromu) olan kişilerin uygulamalar esnasında ilaç kullanmaları tavsiye edilmektedir.
 • Uygulamadan yeterli cevap alınamayacağı için Hipotiriodizm ve şeker hastalarına tavsiye edilmemektedir. Ancak uygulama yapılabilir. Şeker hastalarında ağrı eşiğinin yüksek olması sebebiyle ayrıca dikkatli olunmalıdır.
 • Obez hastalarda, uygulamalardan cevap alınması daha zordur ve diyet desteği gerekir.
 • Intravaginal spiral (RIA = rahim içi araç) olan kişilerde, kullanılan spiral metal içerikli değilse uygulama yapılabilir. RIA eğer Metalik içerikli ise; karın ve bel bölgesi uygulamalarının kesinlikle yapılmaması gereklidir (rahim içi nekrotik alanlara sebeb olabilir), diğer bölgeler konusunda da dikkatli olunması gereklidir.