Saten Yüz Germe ile ilgili sorularınızı yanıtladım…

  • ETKİSİ NE KADAR SÜRÜYOR ?

Patentli Saten Yüz Germe uygulaması 2008 yılından beri aslında Dünyada uygulanan bir işlem. Ancak nasıl teknoloji geliştikçe telefonlarımızı dahi yeniliyoruz bu şekilde bu işlemi yapan cihazda kendisini yenileyerek bugünkü son halini almış. Uzun süredir kullanılmasının bize avantajı ne kadar kalıcı olduğunu, yapılan binlerce uygulama sonunda rahatlıkla söyleyebiliyor olmamız. İşlemin amacı kişinin kendi kolojenlerini aktif hale getirerek gençlik sağlamak, dolayısı ile kişiden kişiye bu artış değişkenlik gösterebilir ancak bununda bir sınırlaması var. 3 yıldır ülkemizde yapmış olduğumuz uygulamalar sonucunda Türk insanlarının dokusu cilt yapısı bize şunu gösterdi. 1 yıl ile 1,5 yıl boyunca uygulama yapılmış kişinin cildi kendi istediğinden daha güzel bir görünümde kalıyor. Enjekte edilerek yapılan uygulamalardan farklı olarak botox, dolgu gibi bir ömür biçilemez çünkü kendi kolojenlerinizin sayısını arttırarak içeriden bir gençleşme sağlıyoruz. Bununla birlikte dolgu ve benzeri cilde yapılan eklemelerde her zaman cilt hacim kazanır ve ömrü bittiğinde cilt tekrardan dolgu ister. Bir balonu bir kere şişirdiğinizde artık hiçbir zaman söndürdükten sonra eski halini almaz. Saten yüz germe yaptıran kişilerde tekrar yapmak ya da yapmamak kişinin istediğine göre değişebilir. Ancak biz biliyoruz etki o kadar güzel ve doğal ki ne ekstra bir hacim nede istemediğiniz bir görüntü ortaya çıkıyor. Doğal olandan yana iseniz ve hacim arttırmak yerine kendi kolojenlerim ile gençleşmek istiyorum diyorsanız. Saten Yüz Germe sizin için diyebiliriz.

  • ETKİ NE ZAMAN GÖRÜLÜR ?

Uygulamanın Saten Yüz Germe ismini almasının hikayesi ile sorunun cevabı aslında aynı. Kısaca anlatmak gerekir ise; Uygulamadan hemen sonra cilt altı 42 43C e kadar ısınır daha fazla değil. Bu ısının sabit kalmasını cihaz ayarladığı için işlem güvenlidir. Ciltte yara oluşturmadan cilt altında yara hissiyatını veriyoruz. Bu ısı cilt altında retraktasyon başlatıyor yani kısa kısa kasılmalar ve sıkılaşma sağlanıyor. Isınan et sıkılaşır ve daralır mantığı ile aynı. Isı arttırılmaz ve eşit derece tutulur ise homojen yani her yerde eşit sıkılaşma sağlanır. Uygulamanın hemen sonunda cildin verdiği ilk reaksiyon ısıdan dolayı sıkılaşmadır ve bu hemen gözle görülür. Asıl etki ısınan cildin kandırılarak kolojenleri üretmesi ile başlar. İlk kolojenler 21.günde ortaya çıkarlar ama bu sırada uygulamalar yapıldığı için cilt sıkı kalacaktır. İçeriden gelen gençleşme ve kolojen artışı daha sonrasında elastin ve bağ dokunun gelişmesini sağlar ve etki katlanarak devam eder. Cildin görüntüsü tokluğu diriliği sağlıklı duruşu ve yapısındaki değişimler gün geçtikçe artarak devam eder. Her bir yeni güne bir öncekinden daha yeni bir yüz ile uyandığınız için bu etkiye Saten Etkisi denmiştir. Genel anlamda kişi ikici seanstan sonra etkiyi hem görmeye hem de hissetmeye başlayacaktır. Katlanarak giden etki 6 ay boyunca devam edecek 12 ayda ise normal rutinde kendi kolojen artış hızınıza ulaşacaktır. Etkinin bir sene ile bir buçuk sene kendini gösteriyor olmasının nedeni budur. Hepimiz farklı hayatlar farklı stresler ve farklı yaşam şartlarında hayatımızı devam ettiriyoruz. Etkinin devamlılığı içtiğimiz su dan yediğimiz besine ya da tükettiğimiz sigaraya göre bile değişebilir. Güzel olan yaşadığımız sürece kolojenlerimiz her zaman var olacaktır. Bu yüzden uygulamanın yapılıp da sonuç göstermedi gibi bir riski hiçbir zaman bulunmamaktadır. Ne kadar daha iyi sonuç göstermesi ve ne kadar daha fazla kalıcı olması tamamen sizin elinizdedir.

  • PEKİ YA SONRA ESKİYE DÖNECEK MİYİM ?

Maalesef yaşlanmayı durduramıyoruz. Ancak cildimizin kalitesini korumak elimizde. Antiaging amaçlı tüm dünyada ödüller sahibi uygulama olan Saten Yüz Germe işlemini bir sene sonra tekrarlamazsak eski halimize geri döner miyiz? En çok gelen soruya netlik kazandırmak ve bir örnek vermemiz gerekirse; Elinizi kestiniz, bir yaranız var ve iyileşmesi için bir sene süre geçti artık cildiniz eski halini tamamen aldı ne renk değişikliği ne de iz çok belirgin değil. Peki bir yılın sonunda cildinizdeki kolojenlerin yenileyerek yapmış olduğu cilt hiç eski ilk yara olduğu hale geri döner mi? Tabi ki dönmez. Bu yüzden uygulama ile ilgili tekrar, tamamen kişiye kalmış olup isterseniz tekrar 4 seans alabilir isterseniz ara ara 1 er seans yaptırabilirsiniz. 1 sene içerisinde 4den fazla yapacağınız uygulamalar çok işe yaramayacaktır. Çünkü zaten arttırabildiğimiz en fazla kolajene ulaşılacaktır.

  • BENDE İŞE YARAR MI ?

Kırışıklık mimik ya da yaş almaya bağlı olarak gelişebilir. Yer çekimi olduğu sürece cilt bağ dokusunda azalma olacak ve yüz aşağıya doğru yavaş yavaş sarkacaktır. Mimik çizgileri ise oluşmadan önlem alınmalı ve oluşumu engellenmeli ki daha sonradan düzeltmek her zaman daha zor olmuştur. Isınan cildin gerilmesi doğal tepkimedir. Ancak Saten Yüz Germe uygulamasında yukarıda anlattığım gibi elastin ve bağ dokunun oluşması cildin daha diri ve tonusunun artmasını sağlar böylelikle çok derin olmayan kırışıklıklarda azalma olur. Peki derin kırışıklıklarda ne yapılmalı diye sorulacak olursa kombinasyonlar yapılabilir. İşlem sonrasında botox dolgu ve prp yapılarak işlem desteklenebilir ve derin kırışıklıklarada bu sayede çift etkili çözüm sağlanmış olur.

  • GÖZ ALTI MORLUKLARI ?

Göz altı morluklarının oluşumu birçok farklı etmene bağlı olabilir. Öncelikle bu araştırılıp kaynağı bulunmalı ve ona göre işlem yapılmalıdır. Saten Göz Çevresi uygulamasında göz altına işlem yapılır fıtıklaşmış göz altı kanallarının açılması ve buna bağlı dolaşımın artması sağlanır. Dolaşım bozukluğu ya da kolojen eksikliğine bağlı morluklarda sonuçlar gayet başarılıdır. Ancak başka bir sebebe bağlı morlukların farklı tedaviler ile kombine edilmesi önerilir.