CelluliteFarklı açılardan bakıldığında kadın ve kadınsılık östrojen hormonu ile değer kazanırken bir yandan da ne kadar östrojen hormonu o kadar selülit diyebiliriz. Tabiki tek etken östrojen hormonu değil ama kadınsılığında bir kenara atamayız.

Nedir bu Selülit Neden Oluşur?

Aslında sağlıksal anlamdan bakıldığında bazı grupların sağlık rahatsızlığı olduğu algısı yaratılırken bazılarının gözünde ise tamamen kozmetik bir problem olarak tanımlanmaktadır. Teknik olarak bakacak olursak basit anlamda; Yağ hücreleri fazla yağı depolar ama östrojen ile bu hücreler genişlemeye başlarlar buna bağlı dolaşımda yavaşlar ve cildin su tutması artar. Bu zincirleme olaydan sonra ise dokulara giden oksijen azaldığı için elastikiyet kaybı ve buna bağlı cilt yüzeyinde dalgalı görünüm ortaya çıkar. Bu zincir en zayıf kadında da olabileceği gibi kötü beslenme, yavaş metabolizma, hareketsizlik, hormonsal değişiklikler, az su tüketimi gibi yan etkenler ile pekişir ve bu sefer her kadında görülme olasılığı artar.

Bilinen Selülit Tedavileri nelerdir?

Bu güne kadar en basit yöntem olarak düzenli spor ilk çare olmuştur. Dolaşım hızlanır ve bol su tüketilir buna bağlı selülit oluşma riski azalır. Kremlerin ya da masajların etkisi ise daha yüzeysel kalmaktadır. Ultrason sistemleri yağı azaltmaya radyofrekans sistemleri ise cildi sıkılaştırmak için kullanılarak bir çözüm olmuştur. Lenf drenaj ve kas sitimilasyon sistemleri ise yan işlem olarak kullanılmaktadır.

Selülit Tedavisinde en son yenilik nedir?

Bu güne kadar yapılan farklı teknolojik kombinasyonların üzerine yeni bir sistem üretilmiştir. Önceki eksikliklere göre kendisini tamamlayan teknoloji, artık hem radyofrekansı hemde ultrasonu aynı anda kullanan bir sistem üretmiştir. Exilis Elite sistemi cilt altı katmanlarına yani derinliğe göre ayarlanabilen aynı anda cildin üst katmanları soğutarak korurken cildin de altını eşit bir şekilde ısıtan Ultrason ile Radyofrekansı eş zamanlı kullanan tek sistemdir.

Nasıl uygulanır?

Exilis Elite ile yapılan bacak uygulamasında önce alandaki yağ oranına bakılır. Fazlalık var ise ortalama 2,5cm derinliğindeki yağa odaklanarak işlem yapılır. Homojen azalmanın sonunda orta katman yani selülitin bulunduğu derinliğe 2 ila 1,5cm hedeflenir ve bu katmana cildin üstü soğutulurken aşağıya eşit bir ısı verilmektedir. Yağdan ve selülittin dalgalı görüntüsünden kurtulan bacakta ise bu sefer cildin kalitesini arttırmak ve saten gibi bir cilt yapmak için en üst katman yani 1cm e işlem yapılır. Sonuç aynı anda hem yağlar azalmış, hem homojen yapılandırma olduğu için selülit görünümü gitmiş ve yeni oluşmasını engelleyici düzen oluşturulmuş hemde cildi saten görünümüne sokmuş olur. Exilis Elite sistemi Selülit tedavisi yaptığını klinik çalışmalar ile kantıladığı için Amerika Sağlık Örgütü FDA den bu anlamda onayı bulunmaktadır.

Sonuç ne zaman görülür?

Exilis Elite ile selülit tedavisi tüm prtokolü toplam 4 seans yapılmaktadır. Haftada 1 kez yapılan işlemde kişinin su tüketimine bağlı olarak sonuç ilk seans ile ikinci seansda belirgin olarak gözlemlenebilir. Dalgalı görüntünün çoğu kişide hemen gitmesi bazı kişilerde daha geç gitmesinin sebebi ise selülitinde tiplerinin bulunmasıdır. 4 seansda sonuç alınmaktadır. Selüliti olmayan ya da olmasını istemeyen kişilerinde yaptırabildiği ve bu düzeni koruyabildiği bir uygulamadır.

Amerika ve Avrupada bir çok ödülü bulunan Exilis Elite ile bir çok Hoolywood yıldızı ve Dünyaca ünlü sporcularda bulunmaktadır. Bazılarına örnek verecek olursak Kim Kardashian ve Dünyaca ünlü tenis yıldızı Venüs Williams bulunmaktadır.